میکده ی فرشتگان (2)

مباحث قرآنی ، اخلاقی ، عملی و اجتماعی و ...

میکده ی فرشتگان (2)

مباحث قرآنی ، اخلاقی ، عملی و اجتماعی و ...

میکده ی فرشتگان (2)
مباحث قرآنی ، اخلاقی ، اعتقادی ، اجتماعی و تغذیه و ...
پیام های کوتاه
نویسندگان

۴۷ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

آیا مذاکره و تعامل، درس عاشورای حسینی است؟

کربلا نه جای مذاکره بود نه امان نامه

تاکنون در تاریخ بشریت و حتی در میان اهل سنت، سابقه نداشته است که کربلا را به مذاکره، ربط بدهند. باید مدافعین و مروجین و طراحان  این نظر، پاسخ دهند که تاکنون کدام شخص برای مذاکره امام حسین(ع) در کربلا، اشک ریخته و گریه کرده و نوحه سرایی و سوگواری نموده است؟

برکدامین مصیبت باید گریست؟ بر توطئه سقیفه؟! یا شورای ساختگی خلیفه؟ بر نفوذ کعب الاحبار، ابوهریره یهودی، تیم الدار و سرجون مسیحی؟ یا برحاکمیت سرشاخه حزب طلقاء معاویة بن ابی سفیان؟ بر حاکمیت اشراری چون یزید و عبیدالله؟ بر بی بصیرتی عبدالله بن زبیر؟ بر تجمل گرایی و عافیت طلبی مردم مدینه و مکه؟ یا بر نادانی و ناداری مردم کوفه؟ بر یزیدی شدن شریح قاضی و عمر بن سعد؟ و یا حسینی شدن وهب مسیحی، زهیر عثمانی و حر یزیدی؟ بر موضع گیری دیر هنگام عبدالله بن حنظله و سلیمان بن صرد خزاعی؟ یا وقت شناسی عبدالله بن عفیف و سفیر روحی؟ بر لشگر کشی عبیدالله بن زیاد؟ و مثله شدن بدن سیدالشهدا؟ و یا بر اسارت آل الله؟ و یا بر پیوند مذاکره و کربلا؟ بر کدامین مصیبت باید گریست؟

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مهر ۹۴ ، ۱۵:۳۸
حبیب غفاری
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مهر ۹۴ ، ۱۱:۳۲
حبیب غفاری

امام خامنه ای : رویکرد امریکا در برابر ایران خصومت و اخلال است .

افسران - نامه رهبری
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مهر ۹۴ ، ۱۱:۱۵
حبیب غفاری

قدر دانی امام خامنه ای از منتقدان برجام

ازهمه منتقدانی که با ریزبینی نقاط ضعف برجام را یادآور شدند قدردانی می کنم/ ضعف های ساختاری برجام در صورت عدم مراقبت خسارت های بزرگی در بر دارد/ تصویب هرتحریم جدید به هر بهانه ای به معنای نقض برجام است/ پایان پرونده PMD توسط آژانس شرط اجرای تعهدات ایران

افسران - ازهمه منتقدانی که با ریزبینی نقاط ضعف برجام را یادآور شدند قدردانی می کنم/ ضعف های ساختاری برجام در صورت عدم مراقبت خسارت های بزرگی در بر دارد/ تصویب هرتحریم جدید به هر بهانه ای به معنای نقض برجام است/ پایان پرونده PMD توسط آژانس شرط اجرای تعهدات ایران

دستورات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اجرای برجام در نامه به رئیس‌جمهور؛
ازهمه منتقدانی که با ریزبینی نقاط ضعف برجام را یادآور شدند قدردانی می کنم/ ضعف های ساختاری برجام در صورت عدم مراقبت خسارت های بزرگی در بر دارد/ تصویب هرتحریم جدید به هر بهانه ای به معنای نقض برجام است/ پایان پرونده PMD توسط آژانس شرط اجرای تعهدات ایران
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مهر ۹۴ ، ۱۱:۰۹
حبیب غفاری
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مهر ۹۴ ، ۱۰:۵۹
حبیب غفاری

 مصرف کالای آمریکایی ممنوع !

افسران - ;کالای مصرفی  آمریکایی ممنوع !
***اهای آیفون بدستهای افسران توجه توجه
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ مهر ۹۴ ، ۲۲:۲۸
حبیب غفاری

آفرین بر معمار چنین بنا و آفرین بر صاحب خانه این بنا

افسران - آفرین بر معمار چنین بنایی و آفرین بر صاحب خانه این بنا
علی یارشون باشه
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ مهر ۹۴ ، ۲۲:۲۳
حبیب غفاری

نامه رهبر انقلاب به رئیس‌جمهور درباره الزامات اجرای برجام1394/07/29

امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای به آقای روحانی رئیس‌جمهور و رئیس شورای‌عالی امنیت ملی، با اشاره به بررسی‌های دقیق و مسئولانه‌ی برجام در مجلس شورای اسلامی و شورای‌عالی امنیت ملی و عبور این موافقتنامه از مجاری قانونی، دستورات مهمی را در خصوص رعایت و حفظ منافع ملی و مصالح عالیه‌ی کشور صادر و با برشمردن تأکیدات و الزامات ۹ گانه در اجرای برجام، مصوبه‌ی جلسه‌ی ۶۳۴ مورخ ۹۴/۵/۱۹ شورای عالی امنیت ملی را با رعایت این موارد و الزامات تأیید کردند.

متن نامه‌ی رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ مهر ۹۴ ، ۱۴:۵۲
حبیب غفاری

چرا کوفیان امام را تنها گذاشتند؟

همه شما علیه من عصیان می ورزید و سخنان مرا گوش نمی ‏دهید؛ عطاهاى شما از مال حرام فراهم آمده و شکم هایتان از حرام انباشته شده است و این باعث مُهر خوردن بر دل‏هایتان گشته است

با فرا رسیدن ایام عزا و سوگواری امام حسین (ع) و همچنین برنامه سخت دشمنان اهل بیت (ع) برای شبهه افکنی و کم اثر جلوه دادن قیام عاشورا ، برآن شدیم تا به تعدادی از سؤالات و شبهات مختلف در سلسله پرسش هایی عاشورایی پاسخ دهیم .

 

یکی از مواردی که در تاریخ شیعه بسیار اهمیت دارد، بحث حرکت امام حسین (ع) از مدینه به سمت مکه و سپس حرکت از مکه به سمت کوفه است. قیام امام حسین (ع) به نقطه عطفی در تاریخ شیعه و اسلام است. زیرا این حرکت باعث حفظ اسلام واقعی از انحرافات ایجاد شده در زمان بعد از رسول خدا (ص) می باشد .

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ مهر ۹۴ ، ۰۰:۱۷
حبیب غفاری

شعری که تحسین بسیار حضرت آقا را به دنبال داشت...

افسران - شعری که تحسین بسیار حضرت اقا را به دنبال داشت...
خبر آمیخته با بغضِ گلوگیر شده ست
سیلِ دلشوره و آشوب سرازیر شده ست
سرِ دین طعمه سرنیزه ی تکفیر شده ست
هر که در مدح علی شعر جدید آورده ست
گویی از معرکه ها نعش شهید آورده ست
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ مهر ۹۴ ، ۲۳:۴۰
حبیب غفاری

با حضرت ابوالفضل (علیه السلام) قهر نکن

افسران - با حضرت ابوالفضل (علیه السلام) قهر نکن
با حضرت ابوالفضل (علیه السلام) قهر نکن!

در کتاب دارالسلام آمده است:
طلبه ای سه حاجت داشت و مدت ها به زیارت حضرت ابوالفضل (علیه السلام ) مشرف می شد.
روزی در حالی که در مقابل ضریح با کمال ادب و احترام ایستاده و مشغول زیارت بود، ناگاه دید عده ای از زنان عرب با پای برهنه و در حالی که کودک فلجی را به دست گرفته بودند وارد حرم شدند، و هلهله کنان دور ضریح چرخیدند و بیمارشان شفا پیدا کرد و از حرم خارج شدند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ مهر ۹۴ ، ۲۳:۱۸
حبیب غفاری

 روز جهانی جناب علی اصغر(ع) Ashura, Ya ali asghar pbuh

افسران - Ashura, Ya ali asghar pbuh
?When is the International Hosseini infant gathering`s day
روز همایش جهانی شیرخوارگان حسینی چه روزی است؟

?When is the global day of Ali Asghar
روز جهانی علی اصغر چه روزی است؟

Do you know that Imam husayn`s enemies didn`t let him and his family drink any water, even his 6-mounth-old son?
آیا می دانید که دشمنان امام حسین به او و خانواده اش اجازه ی نوشیدن ندادند؟ حتی به پسر 6 ماهه اش؟
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ مهر ۹۴ ، ۱۳:۱۳
حبیب غفاری

راهکارهای برون رفت ازآسیب های عزاداری های  غیر منطقی

برای پیشگیری ازآسیب هاوبرطرف ساختن کاستی ها، نکاتی به عنوان راهکار پیشنهاد می گردد:

1- ساماندهی وضابطه مند ساختن مداحی: همانطوری که مقام معظم رهبری تصریح وتاکید فرموده اند: باید منصب مداحی یک ثغوروحدودی پیداکند معلوم شود مداح چه کسی است، خصوصیات وشرایطی که بایدداشته باشد چیست. باید مرکزوتشکیلاتی باشد که آنها رابااین خصوصیات تشخیص دهد وتائیدنماید68.

دراین راستا (کانون مداحان وشاعران اهل بیت) که  با نظارت سازمان تبلیغات اسلامی  درسراسر کشورتشکیل گردیده اگرتقویت شود و فعال گردد،  به عنوان یک نهاد مردمی وخودجوش می تواند این مسؤلیت رابه خوبی ایفا نماید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ مهر ۹۴ ، ۲۲:۱۹
حبیب غفاری

آسیب شناسی مداحی

 مداحی منصبی مقدس،  سرمایه ای عظیم  واثر گذاراست. مداحان در قالب  مدح  و مرثیه  دلهای مردم رابا خاندان نبوت مرتبط می سازند ومحبت اهل بیت راچون نهالی درد ل هامی نشانند.                                                                                               

به خاطرنقش فرهنگ سازاین سنت مبارک است که دشمنان باشیوه های گوناگون درصدد تخریب  وانحراف آن برآمده تلاش می کنند تا ازتاثیر آن به کاهند. مسئولان فرهنگی،   به ویژه جامعه مداحان،  باید توجه داشته باشند، اگرازاین گوهر گرانبها وسنت شیعی آسیب زدایی نگردد هم رسالت آن درخطرقرارمی گیرد وهم ازاثرگذاری آن کاسته می شود.                                                        

دراین نوشتاربرآنیم تابه گوشه ای ازاین آسیب هااشاره نمائیم:

1-غلو و مبالغه: برخی تصورمی کنند هرچه بیشترغلوکنند، اهل بیت(ع)خشنودتر می شوند درحالی که  قرآن می فرماید (یَااَهْلَ الْکِتاب لاتَغْلُوافِی دِینِکُمْ).ای اهل کتاب دردینتان غلونکنید53.  

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ مهر ۹۴ ، ۲۲:۱۵
حبیب غفاری

جایگاه وشأن مداحی

مداحی اهل بیت(ع)ونوحه خوانی درسوگ آنان ازجمله کارهایی است  که مشروعیت آن را به خوبی می توان در قرآن کریم اثبات کرد. چنانکه امامان شیعه نیزازمداحان وذاکران تقدیروتشویق  می کردند،  صله می دادند،  دعا می کردند وبرای این کار،  فضیلت وثواب بسیار می شمردند،  چنانکه اینکه  فقیهان وعالمان  دین درعصرغیبت امام عصر(عج) این سنت شیعی راعملا پاس داشتند.

1- مداحی درقرآن: ما مسلمانان هرعملی را که به عنوان دین انجام می دهیم یا باید  مستند به دلیل خاص باشد یعنی اصل وشکل آن دردین بیان شده باشد مانند: نماز، روزه، حج،  یااینکه اصل وضابطه کلی آن درشرع بیان شده ولی شکل وصورت آن به حسب شرایط ومقتضیات زمان به مردم واگذارگردیده باشد مانند: اصل دفاع ازاسلام ونوامیس مسلمانان،  قرآن این حقیقت راچنین بیان فرموده است: ( وَاَعِدُّوالَهُمْ مَااسْتَطعْتُمْ مِنْ قُوَة). دربرابر کافران تامی توانید نیروآماده کنید .12.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ مهر ۹۴ ، ۲۲:۰۷
حبیب غفاری

اطاعت از ائمه هدی (ع) دستور صریح خدا (مطابق آیات و روایات )

 

سوره نساء آیه 59 : ای کسانی که ایمان آورده اید اطاعت کنید خدا را و اطاعت کنید رسول خدا را و اطاعت کنید اولی الامر صاحبان ولایت را که دوازده امام معصومند.

 

سوره نساء آیه 80 : هرکس اطاعت کند از رسول خدا قطعا اطاعت کرده است از خدا.

 

سوره آل عمران آیه 31 : بگو ای پیغمبر به مردم اگر شما دوست خدا هستید پس تبعیت کنید از من و مطیع و فرمانبردار - من که پیامبر او هستم - باشید.

 

سوره نساء آیه 69 : و کسانی که اطاعت کنند از امر خدا و رسول خدا ایشان محشور می شوند با کسانی که نعمت داد خدا بر ایشان از پیغمبران و راستگویان و شهیدان و صدیقین.

 

سوره آل عمران آیه 32 : بگو به مردم اطاعت کنید خدا و رسول خدا را پس اگر برگردند از حکم تو ای پیغمبر کافر هستند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ مهر ۹۴ ، ۱۶:۴۴
حبیب غفاری
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ مهر ۹۴ ، ۰۸:۰۵
حبیب غفاری

شرایط مباهله در عصر معاصر

مباهله یک نوع دعا است و دارای ویژگی ها و شرایط خاصی نیز می باشد که ما به برخی از آنها اشاره می کنیم:

مباهله شرایطی دارد و شرط نخست، این است که ابتدا باید مناظره صورت بگیرد، اگر مراء (لجاجت و ستیزه جویی بی جهت) رخ داد، آنگاه مباهله لازم و ممکن می شود. پیغمبر اسلام(ص) نیز در دعوت مسیحیان نجران به اسلام، ابتدا با آنان مناظره کرد و آنان صحبت های ایشان را نپذیرفتند. قرآن کریم قبل از مباهله، «مناظره و گفتگوی علمی و احسن» را به انسان‌ها معرفی می‌کند، چرا که مباهله اولین مواجهه نیست بلکه آخرین مرحله‌ای است که در یک مسیر ممکن است مورد توجه قرار گیرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ مهر ۹۴ ، ۱۰:۰۰
حبیب غفاری
دستور اهل بیت به اصحاب برای مباهله

امام صادق (ع) به یاران خود همین دستور را میداد که مخالفان شیعه را به مباهله دعوت کنند. (کلینی الکافی، کتاب الدعاء، باب مباهلة الخصم). به عنوان مثال، یکی از یاران آن حضرت به نام ابومسروق به امام صادق، عرض کرد:

من با مخالفان شیعه، با آیه «وَاُولِی الأمْرِ مِنْکُمْ» نساء/59. بر فضیلت و پیشوائی شما استدلال میکنم اما آنان میگویند این آیه مربوط به فرماندهان سپاه است. و وقتی با آیه «اِنَّما وَلِیُّکُم اللهُ وَرَسُولُهُ...» مائده/55. بر امامت علی(ع) احتجاج میکنم، میگویند: این آیه مربوط به افراد با ایمان است نه شخص خاصی. و هر موقع با آیه «اِلّا المَوَدَّةَ فِی القُرْبی» شوری/23. استدلال میکنم، مخالفان میگویند:
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ مهر ۹۴ ، ۰۹:۴۸
حبیب غفاری
آداب و اعمال روز 24 ذی الحجه، روز مباهله
روز بیست و چهارم ذی الحجّه، روزمباهله پیامبر (ص) با مسیحیان نجران است که در نزد مسلمانان، اهمیت خاصّی دارد؛ چرا که گواه حقانیت و درستی دعوت پیامبر و عظمت شأن اهل بیت مکرّم اوست.
محدث قمی، در کتاب شریف مفاتیح الجنان، اعمال مخصوصی بدین شرح برای این روز ذکر کرده است:
اول: غسل، که نشان پالایش ظاهر از هر آلودگی و آمادگی برای آرایش جان و صفای باطن است؛
دوم: روزه، که سبب شادابی درون است؛
سوم: دو رکعت نماز؛
چهارم: دعای مخصوص این روز که به دعای مباهله معروف است و شبیه دعای سحر ماه رمضان می باشد.
هم چنین در این روز خواندن زیارت امیرالمؤمنین(علیه السلام) به ویژه زیارت جامعه توصیه شده است. احسان به فقرا و محرومان به تأسّی از مولی الموحدین علی (علیه السلام) که در رکوع نمازش به نیازمند احسان فرمود، شفارش شده است.
 
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ مهر ۹۴ ، ۰۹:۴۵
حبیب غفاری

مومن مانند آب کر است ...

افسران - یه "تذکر(درتوضیح
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ مهر ۹۴ ، ۱۴:۴۵
حبیب غفاری

لبیک یا سید علی حسینی خامنه ای...

افسران - لبیک یا سید علی حسینی خامنه ای...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ مهر ۹۴ ، ۱۴:۴۳
حبیب غفاری

به تاریک ترین نقطه ، نور بتابانیم

فیلسوف یونانی با این پرسش به سخنرانی خود خاتمه داد:

آیا کسی سؤالی دارد؟


“رابرت فولگام” نویسنده ای مشهور در بین حضار بود و پرسید:


جناب آقای دکتر پاپادروس، معنی زندگی چیست؟

همه ی حضار خندیدند!
پاپادروس مردم را به سکوت دعوت کرد، سپس کیف بغلی خود را از جیبش درآورد، داخل آن را گشت و آینه ی گرد و کوچکی را بیرون آورد و گفت:
موقعی که بچه بودم جنگ بود، ما بسیار فقیر بودیم و در یک روستای دورافتاده زندگی میکردیم.
روزی در کنار جاده چند تکه آینه ی شکسته از لاشه یک موتورسیکلت آلمانی پیدا کردم.
بزرگترین تکه آن را برداشتم و با ساییدن آن به سنگ، گِردش کردم. همین آینه ای که حالا در دست من است و ملاحظه میکنید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ مهر ۹۴ ، ۱۸:۱۰
حبیب غفاری

لبیک سردار فدوی به  امام خامنه ای

افسران - عزت یعنی این....
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۲:۳۹
حبیب غفاری
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۷:۴۶
حبیب غفاری

با اصل انقلاب مخالفند

افسران - با اصل انقلاب مخالفند/

*بنده عقیده‌ام این است که اگر حتّی در مسئله‌ی هسته‌ای هم همان‌جور که آنها دیکته میکنند ما پیش برویم و دیکته‌ی آنها را قبول کنیم، باز هم حرکت مخرّب آنها و تحریمهای آنها برداشته نخواهد شد؛ انواع و اقسام مشکلات را باز هم درست میکنند؛ چون با اصل انقلاب مخالفند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۷:۲۰
حبیب غفاری

از قرآن بپرسیم و جوابش عمل کنیم .

افسران - از قرآن بپرسیم که خداوند از همه امور آگاه هست
 :

با گفتگو و معامله می‌توانیم با آمریکا در فضای آشتی زندگی کنیم تا این همه مشکلات فرهنگی و اقتصادی را بر ما تحمیل نکنند. چه لزومی دارد که ابرقدرت‌ها را وادار به دشمنی با خود کنیم؟؟؟؟

فَلَا تَهِنُوا وَتَدْعُوا إِلَی السَّلْمِ وَأَنتُمُ الْأَعْلَوْنَ وَاللَّـهُ مَعَکُمْ وَلَن یَتِرَ‌کُمْ أَعْمَالَکُمْ ﴿۳۵﴾

پس سستی مکنید و (کافران را) به صلح و آشتی مخوانید؛ شما برترید و خدا با شماست و هرگز پاداش اعمالتان را کم نخواهد گذاشت.

سوره مبارکه محمد (صل الله) – آیه 35
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ مهر ۹۴ ، ۲۳:۲۵
حبیب غفاری

شعر ولایت از مرحوم آقاسی (ره)

الا ساقی مستان ولایت  

بهار بی زمستان ولایت 

از آن جامی که دادی کربلا را

بنوشان این خراب مبتلا را

چنان مستم کن از یکتا پرستی 

که از آهم بسوزد ملک هستی 

هزاران راز را در من نهفتی

ولی در گوش من اینگونه گفتی

ز احمد تا احد یک میم فرق است

جهانی اندر این یک میم غرق است

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ مهر ۹۴ ، ۰۰:۲۲
حبیب غفاری
قرائت گزارش کمیسیون برجام در جلسه علنی مجلس (+متن کامل)

 
 سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون ویژه برجام در جلسه علنی امروز - یکشنبه 12 مهر- گزارش کمیسیون ویژه بررسی برجام را قرائت کرد.

مجلس شورای اسلامی برای بررسی برجام (توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 در وین) تصمیم گرفت کمیسیون ویژه ای را ایجاد کند. این کمیسیون همچنین برای بررسی برجام، نشست هایی را با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و معاونان وی به عنوان حامیان برجام و سعید جلیلی دبیر سابق شورای امنیت ملی ایران به عنوان مخالف برجام برگزار کردند.

به نوشته خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)، متن کامل آن به شرح ذیل است:


در اجرای ماده (44) آیین‌نامه داخلی گزارش کمیسیون ویژه بررسی برجام، نتایج و پیامدهای آن که با حضور اعضای محترم تیم مذاکره‌کننده، کارشناسان، حقوقدانان و صاحب‌نظران در جلسات متعدد مورد بررسی قرار گرفت و نهایتاً در جلسه روز شنبه مورخ 11/7/1394 به‌تصویب رسیده است، جهت قرائت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌گردد.
 

بسم الله الرحمن الرحیم
 

الف) مقدمه و نکات کلی گزارش

1. «کمیسیون ویژه بررسی برجام، نتایج و پیامدهای آن» در مجلس شورای اسلامی، با استعانت از خداوند سبحان، توسل به اهل بیت معصومین (علیهم‌السلام) و در عمل به رهنمود رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) مبنی بر دقت نظر در بررسی نتایج مذاکرات و با توجه به مسؤولیت قانونی خود در نمایندگی از مردم شریف ایران اسلامی، طی بیش از 40 روز با برگزاری جلسات متعدد با تیم‌های مذاکره‌کننده هسته‌ای، مقامهای مسؤول عالی‌رتبه کشوری و لشگری، استادان دانشگاه و کارشناسان مختلف، به بررسی متن نهائی‌شده مذاکرات تحت عنوان برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) میان ایران و گروه 1+5 و قطعنامه 2231 پرداخت.

این کمیسیون توفیق یافت 170 ساعت جلسه کاری داشته باشد که 56 ساعت آن با مسؤولان تیم مذاکره‌کننده وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی، تأییدکنندگان و نقادان مرتبط و متخصصین و اندیشمندان کشور و 50 ساعت نشست اعضای کمیسیون و 9 ساعت جلسات هیأت رئیسه بود؛ 15 جلسه کمیته‌های تخصصی خود را به میزان 32 ساعت با وقت‌گذاری مناسب برای جلسات متعدد با کارشناسان و متخصصین امر و بررسی اسناد و نتایج آنها تشکیل دهد؛ 23 ساعت بازدید میدانی از سایتهای غنی‌سازی شهید علی‌محمدی در فردو و شهید احمدی روشن در نطنز و راکتور تحقیقاتی و کارخانه تولید آب سنگین اراک داشته باشد و جلسات کارشناسی با عزیزان فعال و مسؤولان آنها در کنار بررسی کارهای انجام‌شده توسط سایر مجموعه‌های مسؤول و تخصصی در کشور برگزار نماید و با دقت در گزارش‌های ایشان نتایج ذیل را صرفاً بر مبنای مصالح انقلاب و منافع ملی تقدیم رهبر فرزانه و اندیشمندمان حضرت امام خامنه‌ای (دامت برکاته) و ملت رشید و آگاه ایران اسلامی نماید تا اندکی از نعمت عظیم به امانت گذاشته‌شده نزد نمایندگان مجلس شورای اسلامی که با تلاش و مجاهدت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(رحمه‌الله‌علیه) و شهیدان انقلاب به دست آمده را پاس دارد و با ارائه گزارشی مختصر و متقن، زمینه آگاهی بخشی، اعلام نظر و تقنین نمایندگان محترم را در این باره فراهم آورد و ان‌شاءالله بکوشد تا در اسرع وقت گزارش تفصیلی خویش را با اسناد پیوست تقدیم مسؤولان، نخبگان و آحاد مردم شریف ایران نماید.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ مهر ۹۴ ، ۱۷:۴۶
حبیب غفاری
عکسی از رهبری که در فضای مجازی دست به دست می شود و تغییر رویکرد عربستان را نشان می دهد.
 تصویر زیر در همین رابطه در فضای مجازی دست به دست می گردد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۲:۱۷
حبیب غفاری