میکده ی فرشتگان (2)

مباحث قرآنی ، اخلاقی ، عملی و اجتماعی و ...

میکده ی فرشتگان (2)

مباحث قرآنی ، اخلاقی ، عملی و اجتماعی و ...

میکده ی فرشتگان (2)
مباحث قرآنی ، اخلاقی ، اعتقادی ، اجتماعی و تغذیه و ...
پیام های کوتاه
نویسندگان

۳۶ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

نگاهی به چرایی جنگ تحمیلی و چگونگی آغاز و پایان آن  

 

31 شهریور 1359 با حمله هوایی عراق به چند فرودگاه ایران و تعرض زمینی همزمان ارتش بعث به شهرهای غرب و جنوب ایران، جنگ 8 ساله حکومت صدام حسین علیه ایران آغاز شد.

این جنگ 19 ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و چند روز پس از آن اتفاق افتاد که صدام پیمان الجزایر را در برابر دوربین‌های تلویزیون بغداد پاره کرد.

صدام در نطقی با تأکید بر مالکیت مطلق کشورش بر اروند رود (که وی آن را شط‌العرب می نامید) و ادعای تعلق جزایر ایران به «اعراب» جنگ را در زمین، هوا و دریا علیه ایران آغاز کرد.

این جنگ در حالی شروع شد که مردم ایران دوران نقاهت پس از انقلاب را می‌گذراندند و طبعاً به بازسازی کشور و آرامش و سازندگی می‌اندیشیدند. نیروهای مسلح نیز به دلیل آن که انتظار جنگ را نداشتند، از آمادگی چندانی برای رویارویی در یک نبرد بزرگ برخوردار نبودند. به همین دلایل، نظامیان عراق در ماههای اول پس از شروع حمله، موفق شدند چند شهر مرزی را در غرب و جنوب ایران تصرف کنند.

 

علل آغاز جنگ

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ شهریور ۹۳ ، ۱۸:۵۱
حبیب غفاری


ارزش و اهمیت علم در آیات و روایات

علم و ایمان هر کدام نقشی متفاوت در سازندگی آینده انسان دارند.

نقش علم این است که راه ساختن را به انسان ارائه می دهد.

علم انسان را توانا می کند که هرگونه بخواهد آینده را همان گونه بسازد.

 علم مانند ابزاری در اختیار خواست انسان قرار می گیرد و طبیعت را آن چنانکه انسان بخواهد و فرمان دهد می سازد.

 اما اینکه طبیعت را چگونه بسازد؟؟

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۳۰
حبیب غفاری
ریشه سربریدن‌ سلفی‌ها کجاست؟؟

آیت‌الله حسینی مدیر شبکه جهانی ولایت گفت: محمد بن عبدالوهاب در جلد ششم مجموعه مؤلفاتش صفحه 147 می‌نویسد که: «من جعل بینه وبین الله وسائطَ یدعوهم، أنّه کافر مرتدّ حلال المال والدم». این فتوا و فتواهای ابن‌تیمیه بهانه تکفیری‌ها برای مسلمان‌کشی است.


به گزارش شاخص به نقل از فارس ـ گروه آیین و اندیشه:


وهابیت تکفیری را می‌توان تجسم عینی اندیشه‌های ابن تیمیه دانست، تکفیر و تفسیق سایر مسلمانان میراثی بود که از ابن تیمیه و همفکرانش به محمد بن عبدالوهاب رسید، این رویکرد بدعت‌آمیز در جامعه عربستان با آل‌سعود زمینه پیشبرد آن را در جامعه عربستان فراهم کرد، نسخه‌ای که محمد بن عبدالوهاب برای این رویکرد جدید پیچید، با به کار بردن ابزار قتل و خشونت علیه مسلمانانی توأم بود که به زعم او از دین خارج شده و کافر بودند، در دوره کنونی نیز گسترش اسلام هراسی در جهان و ایجاد یک حاشیه امنیت مناسب برای رژیم اشغالگر قدس، نتیجه مشی توأم با خشونت وهابیت تکفیری است،


موضوعی که مقام معظم رهبری بارها به آن اشاره و حساسیت آن را متذکر شده‌اند، بررسی ارتباط سلفی‌گری با جریان‌های تکفیری و بازشناسی آبشخور فکری این رویکرد افراط گرایانه و نظرات علمای اهل تسنن و تشیع درباره وهابیت و تکفیریان موضوع گفت‌وگوی ما با آیت‌الله سیدمحمد حسینی قزوینی مدیر شبکه جهانی ولایت و مشاور ارشد آیت‌الله مکارم شیرازی است.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ شهریور ۹۳ ، ۱۱:۳۶
حبیب غفاری

کدام آیه قرآن درباره حجاب است؟

حجاب

دو آیه قرآن به صورت صریح بحث حجاب را مطرح کرده اند. آیه ۳۱ سوره نور و آیه ۵۹ سوره احزاب به طور صریح به این بحث پرداخته اند:

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ شهریور ۹۳ ، ۱۷:۱۹
حبیب غفاری
اهداف پنهان آمریکا در حمله به داعش +فیلم

اهداف پنهان آمریکا در حمله به داعش +فیلم

آمریکا به دنبال محدود کردن داعش در مناطقی است که بتواند توان کشورهای محور مقاومت را در مبارزه با داعش بگیرد و فکر و برنامه ریزی کشورهای حامی مقلومت را از رژیم صهیونیستی دور کند.
به گزارش گروه سیاسی فرهنگ نیوز، سپتامبر از سال ۲۰۰۱ تا کنون بیش از ماه های دیگر آبستن تحولات و تصمیمات بین المللی قرار گرفته است  و آن هم بدلیل وقوع حمله به برج های تجارت جهانی در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ بود.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ شهریور ۹۳ ، ۲۳:۴۲
حبیب غفاری
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ شهریور ۹۳ ، ۲۳:۲۴
حبیب غفاری
اقتدار با طعم انقلاب/ برای مقتدر شدن چه باید کرد؟

موضوع دفاع مقدس و جنگی که در آغازین سالهای تولد انقلاب اسلامی رخ داد دارای ابعاد بسیار زیادی می باشد و میتوان به آن از ‏منظرهای مختلفی نگاه کرد.


گروه بصیرتی صالحین؛ دانشگاه بودن ، تبلور ارزشهای دینی ، ایجاد وحدت و همبستگی ، تبیین مظلومیت انقلاب و ظلم ‏غرب ، صدور فرهنگی انقلاب و بسیاری از موضوعات دیگر همه و همه ابعادی از این واقعه بزرگ می باشد، لهذا در این مقاله ‏سعی بر آن است که از  نظرگاه دیگری به این عرصه پرداخته شده و به موضوعی که  با وضعیت فعلی انقلاب نیز مرتبط است ‏نگاهی شود.‏

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۲۲
حبیب غفاری

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۳ ، ۰۸:۲۲
حبیب غفاری

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۳ ، ۰۸:۱۷
حبیب غفاری
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۰۱
حبیب غفاری
محبت و توجه به دختران، عامل اصلی حیا و عفت
چشمه آب حیات در خانه ها

محبت و توجه به دختران، عامل اصلی حیا و عفت

توجه به کودکان و محبت به آنها در دوران کودکی و نوجوانی از جمله مهم ترین موارد تربیتی در فرزندان به خصوص دختران می باشد، چراکه این موضوع در بهره مندی فرزندان از اعتماد به نفس و ایمان مناسب به آنها کمک بسیاری می کند.

به گزارش گروه فرهنگی فرهنگ نیوز، پای درد و دل دختران جوان و نوجوان که می نشینی، می شنوی که برخی از آنان تبرج و زیبا جلوه دادن خود را به خاطر بی اعتنایی و بی مهری پدران خود انجام می دهند و به زبان ساده تر مهر و محبت را از نامحرمان با زبان بی زبانی درخواست می کنند.

 امام صادق (ع) فرمود: «اذا احببت رجلا فاخبره؛ اگر به کسى علاقه و محبت داشتى، او را آگاه کن».

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۰۹:۳۴
حبیب غفاری
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۲۱
حبیب غفاری
نجات حاج قاسم سلیمانی از محاصره

مرتضی جاویدی فرمانده گردان فجر لشکر المهدی معروف به اشلو رزمنده ای است که در عملیات کربلای 5 محاصره حاج قاسم را در هم می شکند . جاویدی تنها فرماندهی است که امام بوسه بر پیشانی اش می زند و شهید صیاد شیرازی با احترام کامل نظامی بر سر مزارش حاضر می شود .


در عملیات کربلای 5، «قاسم سلیمانی» فرمانده لشکر 41 ثارالله در محاصره‌ی دشمن گیر می‌کند. با بی‌سیم همراه با داد و فریاد به قرارگاه می‌گوید: «عراقی‌ها ما رو محاصره کردن. تو چند متری‌ مون هستن... بعید می‌دونم کسی از ما زنده بمونه... دیدار به قیامت!». سردار اسدی فرمانده لشکر المهدی در محور کناری لشکر ثارالله بی سیم را برمی‌دارد و می‌گوید: «قاسم! قاسم! جعفر!» جواب می‌دهد: «جعفر به گوشم!» می‌گوید: «اشلو رو برات می‌فرستم.» جواب می‌دهد:«هر کاری می‌کنی زودتر جعفر جان!»

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ شهریور ۹۳ ، ۰۹:۳۵
حبیب غفاری

متن مصاحبه  امام خامنه ای قبل از ترک بیمارستان


حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح روز (دوشنبه) پس از پایان دوران بستری در بیمارستان و بهبود کامل، از بیمارستان مرخص شدند.


رهبر انقلاب اسلامی قبل از ترک بیمارستان، در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر، ضمن ابراز رضایت از عمل جراحی و دوره درمانی پس از آن گفتند:


اکنون با سلامت کامل جسمی و نشاط روحی در حال بازگشت به منزل هستم اما از حجم عظیم محبت‌ها و ملاطفت‌هایی که در این چند روز نسبت به این حقیر انجام شد، احساس شرمندگی و سنگینی بر دوش خود می‌کنم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ شهریور ۹۳ ، ۱۵:۴۴
حبیب غفاری

آیاتی در بیان معرفی امام زمان (عج)


بقیه الله خیر لکم ان کنتم مومنین


 اگر مومن باشید ، بقیه الله برای شما بهتر است . ( سوره هود 869)



1-    امام بافر (ع) فرمودند  :



به هنگامیکه قائم عج خروج کند به کعبه تکیه می زند و سیصد و سیزده مرد به نزدش حاضر می شوند ، پس اولین سخنی که به زبان می آورد این آیه است : بقیه الله خیر لکم این کنتم مؤمنین



سپس می فرماید :



من بقیه الله در زمین و خلیقه خدا و حجت او برشما هستم ، پس هیچ مسلمانی بر او سلام نمی کند ، مگراینکه چنین می گوید :



السلام علیک یا بقیه الله فی ارضه



و چون شماره یارانش به یک عقد که ده هزار نفر است رسید ، خروج می کند . پس درزمین هیچ معبودی جز خداوند عزوجل باقی نمی ماند ، بتها و اصنام و غیرآنها نابود می شود و آتش در آنها می افتد .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ شهریور ۹۳ ، ۰۷:۵۳
حبیب غفاری
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ شهریور ۹۳ ، ۰۱:۰۲
حبیب غفاری
اظهارات گستاخانه جان کری درباره ایران

وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی مدعی شد: ایران در حال حاضر به طور گسترده با نیروهایش در سوریه حضور دارد.


به گزارش شاخص،باشگاه خبرنگاران به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، "جان کری" در اظهاراتی در سفارت آمریکا در آنکارا در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا آمریکا موافق حضور ایران در نشست پاریس برای مقابله با داعش است؟ گفت:

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ شهریور ۹۳ ، ۲۲:۴۷
حبیب غفاری

نوشته نامه ای از جان به جانان

سلام مولای من سید علی جان

افسران - نوشته نامه ای از جان به جانان /     سلام مولای من سید علی جان


منم عمار همون بچه بسیجی 
زخاک فکه و فاو و دوئیجی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۰۵
حبیب غفاری

افسران -  علمدار کربلا


نصر نوشت:عاشورا را ندیدم اما از دلاوری های عباس خیلی شنیده ام که حق برادری را برای حسین و زینب تمام کرد و آب را در کف دستان خود بالا آورد تا بنوشد اما به یاد تشنگی لبان رقیه آن آب را به فرات بازگردانید تا اثبات کند سقای کربلا و شیر بچه ی حیدر کرار او است که رسم وفاداریش علم را سیطره خود در آورده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ شهریور ۹۳ ، ۱۲:۴۰
حبیب غفاری
سردار نقدی : جنگ ۵۱ روزه غزه،۱۷شهریور انقلاب جهانی اسلام است

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفتدر مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت کوکان مظلوم غزه: همان جنایتی که در میدان ژاله تهران در سال۱۳۵۷ اتفاق افتاد جنایتکاران صهیونیست ۴۰ روز پیش در غزه تکرار کردند.


پیش از ظهر دیروز مراسم گرامیداشت قیام تاریخی 17 شهریور و چهلمین روز شهادت کودکان مظلوم غزه با حضور جمعی از بسیجیان و پیروان ولایت در حسینیه شهدای بسیج سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ شهریور ۹۳ ، ۲۳:۵۹
حبیب غفاری
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۳ ، ۰۱:۵۴
حبیب غفاری
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۳ ، ۰۱:۲۸
حبیب غفاری
 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری ۱۳۹۳/۰۶/۱۳
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز (پنجشنبه) در دیدار نمایندگان مجلس خبرگان، با ارائه تحلیلی جامع از شرایط جهان، منطقه و کشور و نشانه های شکل گیری «نظم جدید» در دنیا، به تبیین علل اصلی متزلزل شدن پایه های «فکری و عملی» تسلط غرب و نظم کنونی جهان پرداختند و تأکید کردند:

در این برهه حساس مهمترین وظیفه، افزایش اقتدار کشور برای تأثیرگذاری و نقش آفرینی در فرایند شکل گیری نظم جدید جهانی است که این افزایش اقتدار مبتنی بر سه پایه اصلی «علم و فناوری»، «اقتصاد» و «فرهنگ» است.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۳ ، ۰۰:۰۱
حبیب غفاری
رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگزاران حج:

نقشه دشمن نفی مشترکات شیعه و سنی است

مسلمانان با هم‌دلی حربه اختلاف‌افکنی را از دست دشمن بگیرند .

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید فرمودند: مسلمانان با هم‌دلی حربه اختلاف‌افکنی را از دست دشمن بگیرند؛ پیروزی غزه نشان داد مسلمانان قوی هستند و می‌توانند هر گونه دشمنی را به چالش بکشند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ شهریور ۹۳ ، ۲۲:۴۳
حبیب غفاری

 چگونگی پیدایش وهابیت و مبانی فکری آن

 

وهابیت مسلکی است که در سال ۱۱۴۳ هجری قمری در شبه جزیره ی عرب بوجود آمده است و در بسیاری از اصول عقاید و احکام شرعی با مذاهب دیگر تفاوت دارد. پیروان این مسلک را «وهابی» گویند.

 

وهابیها خود را مسلمانان حقیقی و دیگر مسلمانان را منحرف و مشرک  وکافر می دانند، و به آنان به دیده ی حقارت می نگرند. فرقه وهابیت از شیوه ی زور و سنگدلی و قساوت در تحمیل افکار غیرمنطقی خود بر مسلمانان، استفاده می کند.

این مسلک به خاطر نسبتش به «محمد بن عبدالوهاب تمیمی» که اولین بار افکار و اندیشه های این فرقه را ساخته و ترویج نموده «وهابیت» نامبرده می شود.

محمدبن عبدالوهاب بعضی از عقاید خود را از ابن تیمیه گرفته است، از آنجا که وی تحت تأثیر این عقاید بوده وزارت مستعمرات انگلیس سینه ی او را برای پاشیدن بذر مکتب جدید مساعد و زمینه را آماده یافته و به همین جهت روی این مرد سرمایه گذاری کرده است. 


خلاصه ی عقاید محمد بن عبدالوهاب عبارتست از:

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۰۵
حبیب غفاری

تاریخچه بهائیت و چگونگی شکل گیری آن

 

خلاصه ای  زندگینامه  سید علی محمد شیرازی معروف به علی محمد باب

1- سیدعلی محمدشیرازی، دعوت خود را از بوشهر (به سال 1260هـ . ق) آغاز کرد.

2- او ابتدا خود را نایب امام زمان خواند، اما اندکی بعد دعوت گرانتری نمود خود را مظهر تامة خلق و بقیة الله و بالاخره امام دوازدهم و باب علم الهی خواند.

3- عمال زیرک حکومت هند و انگلیس که در پی چنان بهانه هایی برای برپاکردن آشوب در ایران بودند – سید علی محمد را وسیلة تبلیغات سیاسی خود قرار داده تا حدی که امکان داشت از مردم ساده لوح و طماع به عنوان مرید دور او گرد آوردند.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ شهریور ۹۳ ، ۰۰:۳۰
حبیب غفاری

سردار نقدی در گردهمایی معاونان روابط عمومی بسیج:
آمریکا و صهیونیسم بزرگترین مانع پیش روی تمدن اسلامی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز آرمان بزرگ ما تحقق تمدن اسلامی است و بزرگ‌ترین مانع پیش رو، آمریکا و صهیونیست‌ها هستند بنابراین حرکت برای از بین بردن این مانع جدی‌ترین جریانی است که باید شکل بگیرد و دنبال شود.


به گزارش صالحین به نقل از خبرگزاری فارس، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در همایش مسوولان روابط عمومی بسیج و سپاه که در سالن شهید فهمیده مجتمع فرهنگی 5 آذر سازمان بسیج برگزار شد، با تبریک پیروزی مقاومت در جنگ غزه خاطرنشان کرد: پیروزی مردم غزه نمادی از مظلومیت و اقتدار است که با دستان خالی مجهزترین قدرت شیطانی را به زانو در آوردند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ شهریور ۹۳ ، ۱۹:۲۸
حبیب غفاری

چهل حدیث بسیار زیبا درباره پدر و مادر

قال الله تعالی:

و قضی ربک الا تعبدوا الا ایاه و بالوالدین احسانا اما یبلغن عندک الکبر احدهما، او کلاهما فلا تقل

لهما اف و لا تنهرهما و قل لهما قولا کریما...

 

سوره اسراء: 23.

و خدای تو حکم فرموده که، هیچ کس را جز او نپرستید و به پدر و مادر نیکی کنید اگر هر دو یا یکی از آنها به پیری برسند (که موجب رنج و زحمت باشند) زنهار کلمه ای که رنجیده خاطر شوند مگو و کمترین آزار به آنان مرسان و با ایشان با احترام و بزرگوارانه سخن بگو.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ شهریور ۹۳ ، ۱۹:۱۵
حبیب غفاری
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ شهریور ۹۳ ، ۱۱:۵۲
حبیب غفاری
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ شهریور ۹۳ ، ۱۱:۴۸
حبیب غفاری