میکده ی فرشتگان (2)

مباحث قرآنی ، اخلاقی ، عملی و اجتماعی و ...

میکده ی فرشتگان (2)

مباحث قرآنی ، اخلاقی ، عملی و اجتماعی و ...

میکده ی فرشتگان (2)
مباحث قرآنی ، اخلاقی ، اعتقادی ، اجتماعی و تغذیه و ...
پیام های کوتاه
نویسندگان

۷۰ مطلب در آبان ۱۳۹۲ ثبت شده است

سربازی عامل افزایش سن ازدواج و کاهش زاد و ولد/لزوم تغییر در تعریف سربازی

 حسن عباسی از جمله چهره‌هایی است که نظرات و دیدگاه‌های وی در حوزه‌های سیاسی،‌ اجتماعی،‌ اقتصادی،‌ فلسفی و فرهنگی نشان از مطالعه و تحقیقات گسترده وی دارد که به واسطه حساسیت و اهمیت آن‌ها در کانون توجهات او قرار گرفته است.

نظرات عباسی از بانکداری اسلامی‌و مقابله با ربا تا سخنان بی‌پرده سیاسی و نقدهای اساسی به فرهنگ غرب و شبکه‌های خبری و تبلیغی آن سوی آبی، و حتی انتقادات وی به فلسفه همه و همه نشان دهنده حساسیت او نسبت به موضوعات جدی پیرامونی جامعه است که با چاشنی جسارت نفوذ کلامش اثرگذاری بیشتری یافته است.

 در فرصتی نه چندان طولانی در حاشیه بازدید او از خبرگزاری تسنیم فرصت را غنیمت شمردیم و مساله سربازی را با وی مطرح کردیم و نظرش را جویا شدیم:

لطفاً جدید مشاهده ادامه مطلب کلیک نمایید. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آبان ۹۲ ، ۲۳:۴۷
حبیب غفاری

چگونه از پوست خود در مقابل سرما محافظت کنیم؟

سرما، باد و هوای گرم و خشک داخل منازل ما، سه عاملی هستند که پوستمان را در پاییز و زمستان آزار می‌دهند. این عوامل رطوبت پوست را کم کرده و آن را خشک و شکننده می‌کنند. همچنین باعث خارش یا سوزش پوست می‌شوند.

به منظور جلوگیری از این وضعیت، در این مطلب مواردی که برای محافظت از پوست در این وقت از سال، به آنها نیاز داریم ذکر شده‌اند:

۱- مرطوب‌کننده پوست خود را تغییر دهید.
همانگونه که گفتیم در طول ماه های سرد سال، باد، سرمای هوا و گرمای رادیاتور خانه ها نقش بسیار زیادی در خشک شدن و ترک خوردن پوستمان دارد. پیشنهاد می کنیم مرطوب‌کننده قوی‌تری برای زمستان انتخاب کنید و به طور منظم صورت و دست‌ها را با آن مرطوب کنید.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آبان ۹۲ ، ۲۰:۵۴
حبیب غفاری

 ما در این صد روز ، در ایران تحول کرده ایم

افسران - ما در این صد روز در ایران تحول کرده ایم

شعر طنزی در خصوص عملکرد صد روزه دولت یازدهم  " علی اصغر جاویدپور  دانشجوی فعال اصفهانی" 

ما در این صد روز در ایران تحول کرده ایم
کدخدا را دیده و با او تعامل کرده ایم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آبان ۹۲ ، ۰۹:۲۹
حبیب غفاری
       اگر غلطی از اسرائیل سر بزند  ما تل آویو  و حیفا را
                     با خاک یکسان خواهیم کرد


افسران -  ألیس الصبح بقریب...؟!
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آبان ۹۲ ، ۲۱:۳۶
حبیب غفاری

 خطر میکروب‌های مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک ها

بر اساس برخی تحقیقات معموله  آنتی‌بیوتیک‌ها هر روز در مقابل میکروب‌ها ناکارامد می‌شوند. علت تجویز و مصرف بی‌رویه این داروهای از شر باکتری‌های عفونی و تکامل خطرناک آنهاست.

کمیته‌ای از متخصصان بهداشت و سلامت هشدار داده‌اند که مقاوم شدن باکتری‌ها به آنتی‌بیوتیک یکی از بزرگترین خطراتی است که طب مدرن با آن مواجه شده و اگر تمام کشورها اقدامی فوری، بی‌سابقه و هماهنگ انجام ندهند، بشر عقب‌گردی غیر قابل تصور را تجربه خواهد کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آبان ۹۲ ، ۲۱:۱۲
حبیب غفاری

ای کسانی که ایمان آورده اید خود  و خانوده ی تان را از آتش حفظ کنید 

(یا ایها الذین امنوا قوا انفسکم و اهلیکم نارا و قودها الناس و الحجاره علیها ملئکه غلاظ شداد لا 

یعصون الله ما امرهم و یفعلون ما یؤمرون )


(ای کسانیکه ایمان آورده اید خود وخانواده خود را از آتشی که هیزم آن مردم و سنگ است حفظ 

کنید، آتشی که فرشتگان غلاظ و شداد موکل برآنند و هرگز خدا را در آنچه به ایشان دستور می 

دهد، نافرمانی نمی کنند و هر چه دستور داده شود انجام می دهند)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ آبان ۹۲ ، ۲۰:۳۳
حبیب غفاری

نماز بدون بصیرت نماز شمر بن ذی جوشن است 

افسران - اگر نمازت را درست خوندی...

اگر نمازت را درست و سر وقت خواندی اگر حافظ قران شدی اگر نماز شب خواندی اگر روزه 


گرفتی اگر حج رفتی اگر خمس و زکات دادی تازه با خوارج و شمر در یه حد شدی .

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ آبان ۹۲ ، ۲۱:۰۹
حبیب غفاری

راهکار های طـبیعی برای تـسکین سـردرد  

استرس کاری و کم خوابی باعث بروز سردرد می شود و بیشتر ما برای رفع آن مسکن مصرف می کنیم. بعضی از مسکن ها که ترکیبی از آسپرین، استامینوفن و کافئین است، برای افرادی که اختلال خون ریزی، آسم، زخم معده، ناراحتی کلیوی یا کبدی دارند ممکن است خطرساز باشد. مصرف مسکن تنها یک راه حل است و راه های دیگری نیز برای رهایی از سردرد وجود دارد که در این نوشته به ذکر آنها می پردازیم.


 ماساژ: با حرکت های چرخشی، وسط شست و انگشت اشاره را برای چند دقیقه ماساژ دهید، سپس این کار را برای دست دیگر انجام دهید تا درد آرام شود. این قسمت از دست به قسمتی از مغز مربوط می شود که با سردرد ارتباط دارد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ آبان ۹۲ ، ۱۷:۴۷
حبیب غفاری

 زهیربن قین که بود و چه شد ؟ 

او از اشراف و بزرگان کوفه و رئیس قبیله " بجلی" بود. از هواداران عثمان و از کسانی

بود که معتقد بود عثمان مظلوم کشته شده و فکر می کرد العیاذ باالله علی (ع) در

کشته شدن عثمان  دخالتی داشته است.

در سال 60 هجری وقتی به اتفاق همسر و جمعی از بستگان از سفر حج بر می

گشت در راه عراق بر خلاف میل باطنی به کاروان امام حسین بر خورد،او که نمی

خواست حسین (ع) را ببیند برایش اتفاق عجیبی افتاد.

امام حسین (ع) شخصی را دنبالش فرستاد که به او گفت :

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ آبان ۹۲ ، ۱۹:۵۰
حبیب غفاری

افسانه جومونگ ...

 نشستم توی خونه و کانال ها رو این ور ، اون ور می کنم ، دارم دنبال مختار می گردم ، سال قبل بازپخشش بیشتر از این بود ، خدا اجرش بده میرباقری رو ، واقعا زحمت کشیدن. خدا رحمت کنه مختار رو .

شبکه نمایش “پارک ژوراسیک ” داره و تماشا “افسانه جومونگ” .خب سوسانو بهتر ازدایناسورای ژوراسیکه. منم عادتمه که درگیر چیزی بشم باید برم تو بحرش و میرم تو نخ سریاله .رائفی پور رو هم خدا انصاف بده ، دست تو دماغت میکنی ، می چسبونه به شیطان پرستی و یهودا . البته واقعا آقا خوب گفتند که اینا هنرمندانه کار میکنن و نتیجه هم میگیرن ، کاری ندارم حالا.

تو بَک گراند ذهنم هنوز مختار میچرخه ولی آروم آروم رفتم تو فاز جومونگ ؛ یه صحنه حسّاس ،تسو که از مذاکره !! با “یانگ جو” و “امپراطوری هان” برا برداشتن تحریم ها نتیجه نگرفته و به امیداینکه جنگ نشه ، تدبیر کرده و با دختر دشمن عقد بسته و هر چی اونا خاستن گفته چشم ، 

لطفاً جهت مشاهده ادامه مطلب  کلیک نمایید . 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ آبان ۹۲ ، ۱۹:۳۸
حبیب غفاری

درس ها و عبرت های عاشورا در کلام بزرگان 

یکی از اساسی‌ترین ابعاد حادثه عاشورا، درس‌ها و عبرت‌های این نهضت است. درس‌های عاشورا همواره بحثی زنده، حیات‌بخش و حرکت‌آفرین است. هر چند این رویداد در مکان و زمان محدودی به وقوع پیوست اما درس‌های آن ویژه زمان و مکان خاصی نیست.

عدالت‌خواهی و ستم‌ستیزی، عزت، پاسداری از اسلام و ارزش‌های اسلامی، شهادت در راه خدا، جمع میان سیاست و معنویت، امر به معروف و نهی از منکر و مهم تر از همه فدا کردن جان خود و جان همه عزیزان خود برا ی حفظ اسلام و رضای خداوند منان  و پایداری تفکر توحیدی  از جمله درس‌های مکتب عاشورا است.

درس‌ها و عبرت‌های عاشورا در عرصه رفتار سیاسی موضوع مقاله‌ای است از حجت‌الاسلام محمدصادق مزینانی که پس از تبیین مسائل یاد شده و بیان نمونه‌هایی از آن در کلام و رفتار امام حسین(ع)، به بررسی عبرت‌های عاشورا می‌پردازد.

 وی تحلیل عوامل زمینه‌ساز حادثه عاشورا را مایه عبرت جامعه اسلامی و نظام دینی دانسته، مهم‌ترین آن‌ها را تحت عنوان دگرگونی ارزش‌ها و آرمان‌های حاکم بر جامعه نبوی و کوتاهی خواص از انجام رسالت خود، بازگو می‌نماید.

جدایی مردم از اهل‌بیت(ع) و دنیاگرایی خواص از جمله موضوعاتی است که در این بخش مورد توجه قرار گرفته است.

متن کامل مقاله بشرح زیر است:

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آبان ۹۲ ، ۲۰:۳۱
حبیب غفاری

20منزل و موقف سر مبارک امام حسین(ع) 

سید بن طاووس می‌‏گوید: چون یزید بن معاویه نامه عبیدالله را دریافت کرد و بر مضمون آن اطلاع یافت، پاسخ آن نامه را فرستاد و به عبیدالله بن زیاد فرمان داد که سر امام حسین علیه‏‌السلام و سرهای یاران آن حضرت را به همراه زنان و کودکان به شام بفرستد.

ابن زیاد محفر بن ثعلبه را خواند و آن سرهای پاک و اهل بیت آن حضرت را به او سپرد، و او آنان را همانند اسیران کفار در حالی که اهالی شهرها به تماشای ایشان و سرهای مبارک می‏‌پرداختند، به شام برد(4).

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آبان ۹۲ ، ۱۹:۵۱
حبیب غفاری

رخدادهای روز یازدهم ماه محرم سال 61 هجری قمری

روز یازدهم محرم سال 61 هجری قمری  است در حالی که روز عاشورا، امام حسین (ع) و  همه یاران باوفایش به شهادت رسیده‌اند ... دشمنان آن حضرت همگی شاد هستند ولی انگار شعله نهضت امام حسین(ع) نباید خاموش شود... کاروان اسرای کربلا با حضور حضرت  امام سجاد(ع)، حضرت زینب(س) و بسیاری دیگر از اعضای کاروان  حضرت سید الشهدا امام حسین (ع) اندکی بعد باید به سوی کوفه حرکت کنند... .

 رخدادهای روز یازدهم ماه محرم سال 61 هجری قمری بشرح زیر است  :

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آبان ۹۲ ، ۱۷:۵۳
حبیب غفاری
زهیر بن قین گفت: به خدا سوگند اى فرزند پیمبر دوست دارم هزار بار کشته شوم و دوباره زنده گردم و آماده هستم که خداى تعالى مرگ را از تو و این جوانان و فرزندان و خاندان تو دور سازد.

عقیق: دشمنان حسین بن علی پس از سخنان بسیار و اصرار امام حسین علیه السلام بر عدم بیعت با یزید، شب عاشورا را به حضرت مهلت دادند. نزدیک شبانگاه بود که حسین علیه السلام یاران خویش را فراهم آورد.

امام زین العابدین علیه السلام مى ‏گوید : من نزدیک شدم که ببینم پدرم به آنان چه مى ‏گوید. در آن هنگام من بیمار بودم. شنیدم پدرم با یاران خود مى‏ گفت، سپاس مى‏ گویم خداى را به بهترین سپاسها، و او را بر گشایش و سختى حمد مى ‏کنم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آبان ۹۲ ، ۱۷:۲۹
حبیب غفاری

شرح شهادت حضرت قاسم(ع)

حضرت قاسم(ع)  فرزند  امام حسن علیه السلام است.  مادرش نرجس نام داشت. چهره او چون  پاره  ماه بود. به گزارش خوارزمى، وى هنگام شهادت، به سنّ بلوغ نرسیده بود؛ ولى مؤلّف لباب الأنساب، او را شانزده ساله مى داند.

چگونگى اجازه گرفتن این نوجوان از امام حسین علیه السلام براى رفتن به میدان، حاکى از قوّت معرفت و کمال درایت و شهامت و ایمان اوست. شاید به دلیل کمىِ سن، ابتدا امام حسین علیه السلام به او اجازه میدان رفتن نمی داد ؛

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آبان ۹۲ ، ۱۲:۳۷
حبیب غفاری

 مصرف انار و سلامتی 

انار میوه‌ای خوشمزه و شفابخش است. دلیل خاصیت شفابخشی انار وجود مقدار زیادی ویتامین ث و دیگر ویتامین‌‌هاست. همچنین وجود پتاسیم و منیزیم در انار، عاملی برای تصفیه خون است.

pomgranates-health-salemzi-87986.jpg

در قدیم از پوست این میوه در صنایع رنگ‌رزی و همچنین از برگ چوب درخت این میوه نیز برای علاج برخی بیماری‌ها استفاده می‌شده است. در این مطلب به برخی از فواید این میوه اشاره شده است که مطالعه آن به شدت توصیه می‌شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آبان ۹۲ ، ۱۲:۱۳
حبیب غفاری

نحوه شهادت حضرت علی اکبر (ع) 

شمه ای از معرفی حضرت علی اکبر (ع) 
على اکبر علیه السلام ، بزرگ ترین پسر امام حسین علیه السلام بود که از نظر صورت و سیرت و سخن گفتن، به حدّى شبیه پیامبر خدا صلى الله علیه و آله بود که هر کس شوق دیدار پیامبر صلى الله علیه و آله را داشت، به او مى نگریست، چنان که پدر بزرگوارش، طبق نقلى، هنگام رفتن وى به میدان نبرد، فرمود:
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آبان ۹۲ ، ۱۰:۴۸
حبیب غفاری

نحوه شهادت حضرت ابوالفضل (ع) و  روضه شهید مطهری

در میان کسانى که اباعبداللَّه علیه‌السلام خود را به بالین آنها رسانید، هیچ کس وضعى دلخراش‏تر و جانسوزتر از برادرش اباالفضل العبّاس براى او نداشت؛ برادرى که حسین علیه‌السلام خیلى او را دوست مى‏‌دارد و یادگار شجاعت پدرش امیرالمؤمنین است.

روز نهم محرم (تاسوعا)، عزاداران و مداحان اهل بیت(ع) علاوه بر مصیبت‌های گوناگون کربلا، از حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام یاد می‌کنند و برای علمدار کربلا، نوحه می‌خوانند. در این یادداشت، کیفیت شهادت ایشان بیان می‌شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آبان ۹۲ ، ۱۰:۴۰
حبیب غفاری

چیستی سینوزیت و درمان آن 

سینوس‌ها حفره‌های خالی در استخوان‌های جمجمه و صورت هستند. هر عاملی که موجب پرشدن و گرفتگی آن‌ها شود، سینوزیت ایجاد خواهد کرد.سرماخوردگی، حساسیت و یا انحراف تیغه بینی از عوامل این بیماری هستند. درد، تب خفیف، ترشحات بینی و حلق خصوصاً در صبح‌ها از علائم این بیماری هستند.  سردردهای صبح‌گاهی در زمان بیدار شدن از خواب به صورت کاملاً مشخص به وجود مشکلی در سینوس اشاره دارد.

 همچنین درد در پیشانی، در محل سینوس‌های پیشانی در زمان لمس، درد در فک و دندان‌های بالایی و دردناکی گونه‌ها در زمان لمس‌کردن (در اثر عفونت سینوس‌های فک بالا)، تورم یا درد بافت اطراف چشم‌ها یا کناره‌های بینی، اختلال در حس بویایی و گرفتگی بینی از دیگر نشانه‌های بیماری هستند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۲ ، ۱۶:۰۲
حبیب غفاری

سینوس  و سینوزیت در علم  کالبد شناسی

سینوس‌ها حفره‌هایی خالی هستند که درون استخوان‌های صورت قرار دارند. سطح داخلی سینوسها با غشاهای مخاطی پوشیده شده اند و سینوس‌های پارانازال هریک توسط مجرایی به بینی راه پیدا می‌کنند. سینوس‌های پارانازال (نزدیک‌بینی) هشت عدد هستند که به‌صورت چهار عدد سمت راست و چهار عدد سمت چپ و شامل سینوس‌های پیشانی (فرونتال) و پرویزنی (اتموئید) و فکی (ماگزیلاری) و شب‌پره‌ای (اسفنوئید.

در هـر طرف صورت ۴ عدد سینوس وجود دارد که عبارت‌اند از:

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۲ ، ۱۵:۳۱
حبیب غفاری

نحوه شهادت وآخرین لحظات امام حسین (ع) 

 امام حسین(ع) به فرزندش امام سجاد(ع) فرمود:

فرزندم! سلامم را به شیعیانم برسان و به آنان بگو: پدرم غریبانه به شهادت رسید، پس بر او اشک بریزید!

 مهمترین واقعه روز عاشورا شهادت سیدالشهداء حسین بن علی علیه‌السلام است. در این یادداشت، قطره‌ای از آن دریای مصیبت عظمی و جانگداز بیان شده است.

امام اصحاب وفادار خود را صدا می‌زند

بعد از شهادت یاران باوفا، امام حسین علیه‌السلام پیوسته به راست و چپ مى‌‏نگریست و هیچ یک از اصحاب و یاران خود را ندید جز آنان که پیشانى به خاک ساییده و صدایى از آنها به گوش نمى‏رسید، پس ندا داد:

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آبان ۹۲ ، ۲۲:۵۲
حبیب غفاری

متن کامل خطبه حضرت زینب (س) در در مجلس یزید (لعنت الله)

چون امام سجاد علیه السلام و اهل بیت (ع) بر یزید(لعنت الله علیه ) وارد شدند و سر مبارک امام حسین علیه السلام را آورده، جلو یزید در تشتى گذاشتند، یزید ملعون با چوبى که در دست داشت، شروع به زدن بر دندانهاى امام حسین (ع) کرد و این اشعار را مى‌خواند:

 (لعبت‌هاشم بالملک...)

"بنى‌هاشم با حکومت بازى کردند، نه خبرى آمده و نه وحیى نازل شده است.

کاش اجدادم که در بدر شاهد بودند که قوم خزرج از فرود آمدن تیغهاى تیز مى‌نالیدند، از خوشحالى چهره افروخته مى‌شدند و می‌گفتند: اى یزید! دستانت شل مباد!

کیفر بدر را دادیم و بدرى دیگر آفریدیم و حساب، برابر شد.

از خندف نیستم اگر از فرزندان احمد، انتقام کارهایشان را نگیرم!"

چون حضرت زینب (س) آن صحنه را دید، گریبان چاک زد و با صدایى سوزناک صدا زد: "یا حسین! اى حبیب پیامبر! اى فرزند مکه و منا! اى زاده فاطمه زهرا! اى پسر محمد مصطفى! "و همه را گریاند.

یزید ملعون  ساکت بود. سپس حضرت زینب (س) به پا ایستاد و نگاهى به مجلس افکند و شروع به خطابه کرد و در آغاز، کمالات پیامبر را اظهار کرد و اعلام نمود که: ما به رضاى الهى صابریم، نه از روى بیم و وحشت.

متن خطبه حضرت زینب (س) در مجلس یزید ملعون 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آبان ۹۲ ، ۲۲:۳۳
حبیب غفاری

فرازی از خطبه ی تاریخی حضرت زینب (س) را در مجلس یزید (لعنت الله) 

فَکِدْ کَیْدَکَ وَ اسْعَ سَعْیَکَ وَ نَاصِبْ جُهْدَکَ فَوَ اللَّهِ لَا تَمْحُو ذِکْرَنَا وَ لَا تُمِیتُ وَحْیَنَا


وَ لَا تُدْرِکُ أَمَدَنَا وَ لَا تَرْحَضُ عَنْکَ عَارَهَا

ای یزید! هر فریب و نیرنگی که داری بر ضد ما به کار گیر و از هیچ اقدامی علیه ما دریغ 

مدار که به خدا قسم نه می توانی نام ما را محو کنی و نه نور وحی ما را خاموش کنی و 

نه به جلال و شکوه ما دست یابی و نه این ننگ را از دامن خود پاک کنی . 

( منبع : لهوف/185 www.farsnews.com/new  )

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آبان ۹۲ ، ۰۷:۰۲
حبیب غفاری

مادری که فرزندش را فدای امام حسین (ع) کرد.

وهب پسر عبدالله روز عاشورا همراه مادر و همسرش در میان لشکر امام حسین علیه السلام بود. روز عاشورا مادرش به او گفت : فرزند عزیزم ! به یارى فرزند رسول خدا قیام کن .
وهب در پاسخ گفت : اطاعت مى کنم . و کوتاهى نخواهم کرد. سپس به سوى میدان حرکت کرد.
در میدان جنگ پس از آنکه رجز خواند و خود را معرفى نمود به دشمن حمله کرد و سخت جنگید. بعد از آنکه عده اى را کشت به جانب مادر و همسرش برگشت . در مقابل مادر ایستاد و گفت :

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ آبان ۹۲ ، ۲۳:۱۴
حبیب غفاری

بهبود درد چشم آیه الله بروجردی و عزادار امام حسین(ع) 

آیت الله بروجردی عزاداری خامس آل عبا و سایر ائمه اطهار (علیهم السلام) را هر سال در خانه خودشان برگزار میکردند ، در بروجرد هم این وضع برقرار بوده است ، در تمام ایام مصیبت و سوگواری ائمه (ع) متاثر و منقلب بودند.هنگامی که وُعاظ و سخنوران دینی موعظه میکردند یا مصیبت میخواندند به دقت گوش می دادند و زود منقلب شده اشک از دیدگان فرو می ریختند ، در این حالت بدنشان هم به سختی تکان میخورد ، زمانی که در بروجرد اقامت داشتند ، مبتلا به چشم درد سختی میگردند ، به طوری که اطباء از معالجه چشم ایشان عاجز میشوند ،

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ آبان ۹۲ ، ۲۲:۵۹
حبیب غفاری
فضلیت گریه بر امام حسین (ع) و خواص مجالس عزاداری آن حضرت 
همیشه زبان و قلم، مترجم عقل و خیال و چشم ، ترجمان عشق است. آنجا که اشکی از روی احساس و درد و سوز می‌‌ریزد، عشق، حضور دارد و آنجا که زبان و قلم با گردش منظم خود جمله‌‌‌های منطقی می‌‌‌سازد عقل حاضر است و همان طور که استدلالات منطقی می‌‌تواند همبستگی گوینده را با اهداف رهبران مکتب آشکار سازد، قطره اشک نیز می‌‌تواند اعلان جنگ عاطفی بر ضد دشمنان مکتب محسوب شود.

بر همین اساس است که حتی پیامبر اکرم(ص) و امامان(ع) کسی را که آمادگی گریه کردن ندارد به تباکی (خود را به شکل گریه درآوردن) دعوت کرده‌‌اند تا یاد حسین(ع) در همه قرون و اعصار در خاطره‌‌ها زنده بماند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ آبان ۹۲ ، ۲۲:۴۳
حبیب غفاری

۱۲ راهکار طبیعی برای مبارزه با سرماخوردگی و آنفلوانزا 

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


پاییز که از راه می رسد، فصل سرماخوردگی و تب و سرفه هم شروع می شود. سرماخوردگی و آنفلوانزا ۲ بیماری همیشگی هستند که سراغ همه می آیند و راه هایی طبیعی برای فرار از ویروس های آن شناخته شده که پزشکان می گویند با این راه ها، میتوانیم کمتر از آدم های دیگر سرما بخوریم. این توصیه ها را در این راهنما بخوانید ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ آبان ۹۲ ، ۲۰:۲۳
حبیب غفاری
چهل حدیث گوهر بار از امام حسین علیه السلام

زندگى دنیا گرچه نفیس و پربهاست، ولى پاداش خدا در جهان دیگر بالاتر و پربهاتر است و اگر سرانجامِ جمع آورى مال و ثروت، ترک نمودن آن است، پس نباید مرد براى آن بخل ورزد و اگر روزى‌هاى بندگان، تقسیم و مقدَّر شده است، پس کمىِ حرصِ مرد در کسب، زیباتر. و اگر بدن ها براى مرگ آفریده شده است، پس کشته شدن مرد در راه خدا چه بهتر. 


 

 1- پند امام به عالمان

«أَیَّتُهَا الْعِصابَةُ بِالْعِلْمِ مَشْهُورَةٌ وَ بِالْخَیْرِ مَذْکُورَةٌ وَ بِالنَّصیحَةِ مَعْرُوفَةٌ وَ باللّهِ فى أَنـْفُسِ النّاسِ مَهابَةٌ، یُهابِکُمُ الشَّریفُ، وَ یُکْرِمُکُمُ الضَّعیفُ وَ یُؤْثِرُکُمْ مَنْ لافَضْلَ لَکُمْ عَلَیْهِ وَ لا یَدٌ لَکُمْ عِنْدَهُ، تَشْفَعُونَ فِى الْحَوائِجِ إِذَا امْتُنِعَتْ مِنْ طُلاّبِها، وَ تَمْشُونَ فِى الطَّریقِ بِهَیْبَةِ الْمُلُوکِ وَ کَرامَهِ الاْکابِرِ... فَأَمّا حَقُّ الضُّعَفاءِ فَضَیَّعْتُمْ وَ أَمّا حَقُّکُمْ بِزَعْمِکُمْ فَطَلَبْتُمْ أَنْتُم تَتَمَنَّوْنَ عَلَى اللّهِ جَنَّتَهُ وَ مُجاوَرَةَ رَسُلِهِ وَ أَمانًا مِنْ عَذابِهِ؟»

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ آبان ۹۲ ، ۱۵:۱۹
حبیب غفاری
عاشورا از دیدگاه اهل سنت 

پیش از آنکه نظر اهل سنت در باره حادثه عاشورا بیان شود لازم است جایگاه امام حسین (ع) از دیدگاه اهل­سنت مورد بررسی قرار بگیرد. 

بدون تردید امام حسین ـ علیه السلام ـ فرزند رسول خدا ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ یکی از سروران جوانان اهل بهشت و از اهل بیت پیامبر ـ علیه السلام ـ می باشد[1] که در قرآن کریم محبت و دوستی شان با آیه مودت[2] بر مسلمین واجب گردیده است. وقتی که آیه شریفه « ... قُلْ لا أَسْأَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْرًا إِلا الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبَى وَمَنْ یَقْتَرِفْ حَسَنَةً نَزِدْ لَهُ فِیهَا حُسْنًا إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ شَکُورٌ » نازل گردید، از رسول خدا(ص) سوال شد این خویشاوندان شما کیست که محبت و دوستی آنان بر ما واجب شده است؟ رسول الله (ص) فرمود: علی، فاطمه و دو فرزند او(حسن و حسین).[3] 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ آبان ۹۲ ، ۲۰:۰۷
حبیب غفاری

احکام عزاداری و انواع آن

تذکر: برای حفظ امانت در استفتاآت از ویرایش آنها خودداری نمودیم. 

پوشیدن لباس مشکی 
س: آیا پوشیدن لباس سیاه در عزاى امامان معصوم «علیهم السلام» مکروه است؟ 
ج: کراهت آن ثابت نیست، بلکه اگر براى تعظیم شعائر باشد داراى اجر و ثواب نیز خواهد بود. (منبع: سایت رهبری) 

س: حکم لباس مشکی در دو ماه محرم و صفر مستحب است یا مکروه ؟ 
ج: کار شایسته و پسندیده ای است. (منبع: سایت آیت الله سیستانی) 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ آبان ۹۲ ، ۱۹:۵۷
حبیب غفاری